Perzijsko-bosanski koledž sa internatom – obrazovanje za buduće lidere

Perzijsko-bosanski koledž sa internatom, osnovan 1999. godine, smješten je u predivnoj dolini između Ilijaša i Visokog. Kao gimnazija općeg tipa registrirana u Kantonu Sarajevo, provodi Nastavni plan i program Ministarstva za odgoj i obrazovanje Kantona Sarajevo, pružajući obrazovanje visokog standarda.

Naš školski kompleks nudi modernu infrastrukturu sa specijaliziranim kabinetima koji nadopunjuju redovnu nastavu. Studenti mogu birati smjer koji odgovara njihovim interesima, poput informacionih tehnologija, matematičko-informatičkog, jezičkog, prirodnog, društvenog ili pedagoško-psihološkog smjera. Za sve učenike prvih razreda, školarina je potpuno besplatna.

Uz tradicionalni pristup obrazovanju, naš internat omogućava učenicima potpunu posvećenost učenju u sigurnom okruženju, uz tople obroke za doručak, ručak i večeru. Također, nudimo bogat izvannastavni program koji uključuje sportske aktivnosti, izlete i upoznavanje različitih kultura. Radi kvalitetnijeg izvođenja nastave i individualnog pristupa, broj mjesta je ograničen.

Približava se datum polaganja eksterne mature, koja će se održati 12. i 13. juna 2024. godine. Prijave su otvorene do 3. juna. Prvi konkursni rok za upis učenika traje od 19. do 24. juna, a drugi od 27. juna do 1. jula 2024. godine.

Pridružite se našoj obrazovnoj zajednici gdje se promoviraju prijateljstva, znanje i poštovanje nauke. Postanite dijelom naše obrazovne porodice već danas na adresi Lješevo, ul. Odžak br. 5, 71387 Podlugovi – Ilijaš, posjetite našu web stranicu www.pbk.edu.ba ili nas kontaktirajte na broj telefona 062 33 22 99 za više informacija.

Vidimo se u Perzijsko-bosanskom koledžu, mjestu gdje se rađaju budući lideri!

Link: