Pripreme za upis i eksternu maturu

Na osnovu odluke Ministarstva za odgoj i obrazovanje Kantona Sarajevo utvrđene su sljedeće aktivnosti u vezi s upisom učenika u prvi razred srednjih škola Kantona Sarajevo:

• 12. i 13. 6. 2024. g. POLAGANJE EKSTERNE MATURE
  • 19. 6. 2024. – 24. 6. 2024. g. PRVI KONKURSNI ROK ZA UPIS UČENIKA
  • 27. 6. 2024. – 1. 7. 2024. g. DRUGI KONKURSNI ROK ZA UPIS UČENIKA

Kako bi ostvarili što bolje rezultate na eksternoj maturi, Perzijsko-bosanski koledž sa internatom će organizirati pripremnu nastavu za polaganje eksterne mature u periodu od 8. 6. 2024. do 11. 6. 2024. g. u prostorijama škole uz obezbijeđen smještaj i hranu.

Prijem učenika je predviđen 7. 6. 2024. g. od 16 h do 18 h ili 8. 6. 2024. g. od 8 h do 9 h.

Učenici koji žele pohađati pripremnu nastavu za polaganje eksterne mature dužni su izvršiti prijavu na: https://pbk.edu.ba/upis/

Rok za prijavu za pripremnu nastavu i polaganje eksterne mature je 3. 6. 2024. godine.

Dokumentacija koju je potrebno dostaviti za polaganje eksterne mature:

• Izvod iz matične knjige rođenih,
  • Svjedodžba o završenoj osnovnoj školi,
  • Uvjerenje o završenom 6., 7., i 8. razredu.
  • Dokumenti/Diplome koji dokazuju postignute rezultate na takmičenjima.

U toku primpremne nastave, učenici će imati mogućnost ostvariti dodatne bodove za upis u srednju školu.

Učenici koji se blagovremeno prijave za pripremnu nastavu ostvaruju pravo na besplatan boravak u prostorijama „Perzijsko-bosanskog koledža sa internatom“ koji uključuje:

– smještaj;

– hranu;

– instruktivnu nastavu za polaganje eksterne mature.

Broj mjesta je ograničen!

Dodatne informacije možete dobiti na broj 062 33 22 99.