Održan je koncert u Altindagu

U srijedu, 14. maja 2023. godine, održan je koncert u Altindagu povodom 50 godina uspješnog postojanja i rada ŠOMO „Avdo Smajlović“. Na koncertu je nastupao i orkestar koji su sačinjavali profesori i bivši učenici osnovne muzičke škole, a jedan od tih učenika bio je i naš Ahmed. Ahmed Alijagić poseban je i svestran koledžovac (kako mi zovemo svoje učenike na PBK), ali možemo posebno izdvojiti njegov talenat za matematiku i harmoniku. Pored svoje marljivosti, poznat je i po svojoj druželjubivoj ćudi, a to vam može potvrditi njegovo konstantno nasmijano lice.
Ahmedov brat, Mustafa (učenik osnovne muzičke škole “Avdo Smajlović”), koji svoj talenat pokazuje na gitari, planira se sljedeće godine upisati na koledž. Bit će nam čast primiti još jednog talentiranog te nesumnjivo divnog mladića, te se iskreno radujemo njegovom dolasku.