“ZNANJEM GRADI BIH” 2022

PREDMET: Pozivnica

Poštovani/Poštovana,

„Perzijsko-bosanski koledž sa internatom“ planira i ove godine organizirati takmičenje za učenike završnih razreda „ZNANJEM GRADI BiH“, koje se već osamnaestu godinu održava u našem Koledžu, a u povodu 25. novembra „Dana državnosti Bosne i Hercegovine“.

Takmičenje će se održati iz predmeta Bosanski jezik i književnost i Matematika kao i takmičenje iz likovnih i literarnih radova za sve učenike predmetne nastave od šestog do devetog razreda osnovnih škola.

Pored navedenog takmičenja i razvijanja takmičarskog duha, želja nam je upriličiti i lijepo druženje nastavnika i učenika.

Čast nam je pozvati vas da 24. novembra uzmete učešće na takmičenju i time uljepšate obilježavanje ovog značajnog praznika.

Više informacija o samom takmičenju možete pronaći u propozicijama takmičenja.

S poštovanjem,

Direktor Koledža

PROPOZICIJE  TAKMIČENJA  „ZNANJEM  GRADI  BiH“

Perzijsko-bosanski koledž sa internatom  tradicionalno organizira takmičenje za učenike završnih razreda osnovnih škola Bosne i Hercegovine iz predmeta Bosanski jezik i književnost i Matematika i takmičenje iz likovnih i literarnih radova za učenike predmetne nastave osnovnih škola u Bosni i Hercegovini. Ovim putem Vas obavještavamo o propozicijama takmičenja:

• Na takmičenju  iz predmeta: Bosanski jezik i književnost i Matematika učestvuju završni razredi osnovnih škola.
  • Takmičiti se mogu i učenici koje prijave roditelji, a škola ne učestvuje na takmičenju.
  • Takmičenje će obuhvatiti gradivo prethodnih razreda.
  • Takmičenje traje dva školska časa pismenom izradom zadataka.
  • Radove pregleda i boduje tročlana komisija sastavljena od stručnih profesora za svaki nastavni predmet.
  • Proglašenje rezultata takmičenja će se održati isti dan, kao i dodjela nagrada.
  • Za osvojeno prvo, drugo i treće mjesto, pojedinačno i ekipno, obezbijeđene su vrijedne nagrade i priznanja.
    • I mjesto 200 KM,
    • II mjesto 150 KM,
    • III mjesto 100 KM
    • Nastavnici prvoplasiranih učenika iz predmeta Bosanski jezik i književnost i Matematike po 100 KM.
  • Za školu mogu nastupiti po tri učenika za svaki nastavni predmet.
  • Učenici-takmičari su prije takmičenja obavezni pokazati određeni identifikacioni dokument (đačku knjižicu ili rodni list).
  • Uz učenike, pored dva predmetna nastavnika ili roditelje, poželjno je da prisustvuju direktor ili pedagog škole.
  • Škole koje žele učestvovati u takmičenju svoje prijave obavezno trebaju dostaviti na našu adresu ili faks najkasnije do 15.11.2022. godine.
  • Škole su obavezne dostaviti imena učenika-takmičara i njihovih nastavnika, zajedno sa direktorima i pedagozima škola, najkasnije do 21.11.2022. godine.

Takmičenje iz likovnih i literarnih radova učenika predmetne nastave osnovnih škola u Bosni i Hercegovini ima sljedeće  propozicije:

• Takmičenje učenika učenika predmetne nastave osnovnih škola u izradi likovnih i literarnih radova  bit će održano  na temu:  Domovina u mom srcu!
  • Takmičiti se  mogu učenici koji pošalju svoje radove na adresu škole, Perzijsko-bosanski koledž sa internatom, Lješevo bb, 71387 Podlugovi – Ilijaš,  najdalje do 15.11.2022. g.
  • Uz radove potrebno je dostaviti slijedeće informacije: ime i prezime, razred, adresa, telefon – kontakt.
  • Literarni radovi mogu sadržavati maksimalno 2500 karaktera otkucanog teksta.
  • Likovni radovi se rade u slobodnoj tehnici na formatu A3.
  • Proglašenje rezultata takmičenja će se održati 24.11.2022., kao i dodjela nagrada.
  • Za osvojeno prvo, drugo i treće mjesto u svim kategorijama obezbjeđene su vrijedne novčane nagrade i priznanja.
  • Za sve pobjednike obezbijeđene su četverogodišnje stipendije za besplatno školovanje u Perzijsko-bosanskom koledžu sa internatom

Dodatne informacije možete dobiti od kontakt osobe na mobilni telefon broj: 062/332-299