Home » 2020 » april » 26 » UPIS u 1. razred 2020/2021.
UPIS u 1. razred 2020/2021.

Dragi učenici i roditelji,

obavještavarno Vas da je Vlada Kantona  Sarajevo na prijedlog Ministarstva  za obrazovanje, nauku i  mlade Kantona Sarajevo donijela Zaključak, da se  u  školskoj  2019/2020.  godini neće  realizirati  polaganje  eksterne  mature  za  učenike  završnih razreda osnovne škole.

U školskoj 2019/2020. godini ekvivalent bodova eksterne mature utvrđuje se na sljedeći način:

za svaki nastavni predmet pojedinačno iz kojeg se polaže eksterna matura:

1. Bosanski jezik i književnost, Hrvatski jezik i knjilevnost i Srpski jezik i knjilevnost,
  2. Matematika i
  3. prvi strani jezik

izvršit će se zbrajanje zaključnih ocjena u posljednje 4 godine školovanja (6., 7., 8.

i 9. razred) te dobijeni zbir podijeliti sa brojem 2.

Bodovanje učenika vršit će se automatski kroz EMIS sistem na osnovu uspjeha učenika

(6., 7., 8. i 9. razred) kao broj bodova za eksternu maturu.

Učenici koji se prijavljuju iz drugih kantona, također će se na isti način bodovati kroz EMIS sistem, po istom modelu kao i u prethodnim školskim godinama. Stoga, molimo učenike koji žele upisati Perzijsko-bosanski koloedž sa internatom, a nisu završili osnovno obrazovanje u Kantonu Sarajevo,  da na vrijeme dostave svoje podatke, kako bi ih mogli blagovremeno upisati u Emis tranzicijsku školu i steći ptavo na online prijave i upis u srednju škole.

Category: Obavijesti | Views: 72 | Added by: osdulistan | Tags: matura, upis, stipendija | Rating: 5.0/1