Home » 2016 » maj » 7 » Sve je manje mjesta, a sve se više traži!
Sve je manje mjesta, a sve se više traži!
Još jedan predivan dan u okrilju „Perzijsko-bosanskog koledža sa internatom“, tom carstvu istinskog prijateljstva, kvalitetna obrazovanja i, uistinu, prefinjena odgoja.

I još jedna prilika za sve one koji žele da lađom sigurnom strahotnim talasima dunjaluka zaplove – a takvih je, iz dana u dan, sve više i više.

U prekrasnoj atmosferi, u organizaciji „Perzijsko-bosanskog koledža sa internatom“, održa se Drugi stipendijski ispitni rok, koji svojim prisustvom okruniše učenici iz Travnika, Kaknja, Sarajeva, Tuzle, Visokog i Lješeva – želeći za sebe i za svoje roditelje obezbijediti stipedniju za školovanje u ovoj renomiranoj odgojno-obrazovnoj ustanovi.

Svojim nebrušenim talentom i predanim radom učenici zakuhaše stipendijsku čorbicu koristeći malo matematike, malo engleskog ali i bosanskog jezika i književnosti – te ćemo u srijedu (11.05.2016. godine) vidjeti kako je ko šta spravio – kada nas dočekaju i rezultati.

No, osim izrade stipendijskog ispita, domaćini su se potrudili da za svoje goste pripreme brojne zanimljivosti, te gostima, ni u trenu jednom, ne bijaše dosadno.

Svi ovi mladi vitezovi žele za sebe najbolje, zato svi dođoše u „Perzijsko-bosanski koledž sa internatom“ – tu malu školu za velike ljude.

Ko je stipendiju osvojio, osvojio je – jer iza nas je, dakle, i Drugi stipendijski ispitni rok!

Mjesta je sve manje, a sve se više mjesto, u „Perzijsko-bosanskom koledžu sa internatom“, traži!

Admir Džanko

Category: Dešavanja u školi | Views: 480 | Added by: pbkljesevo | Rating: 0.0/0