Home » Posjete i izleti
Da se ne zaboravi Lješevo 5. juni 1992.
Dvadeset šest godina bolnog sjećanja na šehide Lješeva, obilježeno je na spomen ploči sagrađenoj na samom mjestu masakra u ovom naselju.  Petog juna 1992. godine na zvjerski način su strijeljana 22 stanovnika ovog sela, nakon što su ih njihove prve komšije, pripadnici srpskih vojnih formacija, izveli iz domova i opljačkali. Manifestacija pod nazivom „Da se ne zaboravi Lješevo 5. juni 1992.“ održava se svake godine na samom mjestu stradanja, gdje danas stoji moderno uređeno spomen-obilježje sa imenima stradalih. I ove godine okupili su se mnogi ljudi, a upriličen je i prigodan program te odavanje počasti žrtvama ovog strašnog zločina.
Category: Posjete i izleti | Views: 89 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

Završni izlet naših najdražih
Dana 10.05.2018.godine naši dragi maturanti koji su bili ljubice i koji će ostati ljubice našeg koledža imali su završni izlet sa profesorima i profesoricama. Nadamo se da su se dobro zabavili i da su uživali u završnim zajedničkim trenucima, koje će nadamo se pamtiti svi oni tokom svog života.
Za više informacija postetite našu FB stranicu

Category: Posjete i izleti | Views: 99 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

Dana 05.05.2018.godine učenici i učenice PBK zajedno sa svojim profesorima i profesoricama su imali terensku nastavu u Hercegovini (Stolac, Konjic, Mostar ).
   Cilj ove terenske nastave jeste bio proširiti znanje učenika o povijesti gradova Hercegovine. Tom prilikom ćemo se zahvaliti našem dragom profesoru historije Nijazu Traki na njegovim predavanjima.
   Uprkos lošim vremenskim uslovima to nam nije dozvolilo da svi zajedno uživamo u čarima i ljepotama ovih gradova.
Za više informacija postetite našu FB stranicu

Category: Posjete i izleti | Views: 91 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

U okviru praktične nastave iz hemije, realizirana je posjeta Prirodno - matematičkom fakultetu u Sarajevu povodom manifestacije OTVORENI DANI HEMIJE 2018.
Za više informacija postetite našu FB stranicu

Category: Posjete i izleti | Views: 88 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

19.aprila 2018. godine, vrijedni učenici "Perzijsko- bosanskog koledža s internatom" posjetili su Sajam knjige. Prošetali su hodnicima svijetlog praha, a vodilja im je bila slovo. Okruženi u svijetu čuda knjige i ovaj put su kupili vrijednosti života - svoje najdraže naslove.
Za više informacija postetite našu FB stranicu

Category: Posjete i izleti | Views: 62 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

Sretan Dan državnosti Bosne i Hercegovine!

Fotografije "Znanjem gradi BiH" pogledajte na našoj fb stranici

Category: Posjete i izleti | Views: 198 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

Uživanje u sunčanom danu na Bijambarama. Predivan izlet učenika i osoblja
Perzijsko-bosanskog koledža sa internatom. - 11.10.2017.

Category: Posjete i izleti | Views: 134 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

U četvrtak 30.03.2017. godine, u divno proljetno jutro, ispunjeni ljubavlju prema našoj jedinoj domovini
Bosni i Hercegovini, krenuli smo posjetiti čarobni srednjevjekovni kraljevski grad Bobovac. Dolinom rijeke Bukovice,
kroz šumu podno visokih stijena, laganim koracima prođosmo Ljestvaču i šehitluke te ponosno dođosmo u grad Bobovac.
Grijani proljetnim suncem tamo gdje stolovaše bosanski kraljevi, tamo gdje se čuvaše kruna bosanska naučismo o sebi i još jače zagrlismo grudu rodnu svoju - Bosnu i Hercegovinu.

LINK DO GALERIJE

Category: Posjete i izleti | Views: 936 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

Brzi i žestoki...

LINK DO GALERIJE