Home » Obavijesti
„Perzijsko-bosanski koledž sa internatom“ je privatna odgojno-obrazovna ustanova osnovana 1999. godine, upisana u Registar srednjih škola pod rednim br. 38., na strani 38., koje vodi Ministarstvo obrazovanja, nauke i mladih Kantona Sarajevo, Rješenjem Kantonalnog suda u Sarajevu broj UF/I 174/99 od 7.10.1999. godine („Službene novine“ Kantona Sarajevo br. 15/01 od 19.6.2001.).

„Perzijsko-bosanski koledž sa internatom“ je škola internatskog tipa koja djeluje u skladu sa Nastavnim planom i programom za opće gimnazije Kantona Sarajevo, i u kojoj se odgojno-obrazovni proces odvija tokom cijele sedmice, što na koncu rezultira formiranjem potpuno samostalne, aktivne, kreativne i samoaktuelizirane ličnosti, urešene prihvatljivim moralnim i socijalnim normama ponašanja.

„Perzijsko-bosanski koledž sa internatom“ postiže kvalitetne rezultate zahvaljujući kontinuiranom i kvalitetnom radu stručnog nastavnog kadra, tokom cijele godine, u dobro opremljenim kabinetima, sa učenicima u središtu pažnje, koji su, na koncu, kvalitetni svršenici opće gimnazije, te spremni za sve akademske izazove.

„Perzijsko-bosanski koledž sa internatom“ će, u šk. 2016/17. godini, vršiti prijem učenika kroz dva konkursna roka:

1. Prvi konkursni rok za upis učenika u prvi razred „Perzijsko-bosanskog koledža sa internatom“ (od 24.06. do 01.07.2016. godine), čiji će rezultati biti objavljeni od 02.07. do 04.07.2016. godine

2. Drugi konkursni rok za upis učenika u prvi razred „Perzijsko-bosanskog koledža sa internatom“ (od 11.07. do 13.07.2016. godine), čiji će rezultati biti 14.07.2016. godine

Skupa do uspjeha – sa „Perzijsko-bosanskim koledžom sa internatom“!

Category: Obavijesti | Views: 528 | Added by: pbkljesevo | Date:  | Comments (0)

“Perzijsko-bosanski koledž sa internatom”
Lješevo, Ilijaš

RASPORED POLAGANJA MATURSKIH ISPITA

Obavještavamo učenike/učenice “Perzijsko-bosanskog koledža sa internatom” da će se maturski ispiti polagati u sljedećim terminima:

A) 01.06.2016. (srijeda)
9:00 Pismeni rad iz Bosanskog, Hrvatskog, Srpskog jezika i književnosti
Predsjednik: Osman Najetović, prof.
Ispitivač: Mirnesa Kadić, prof.
Razrednik: Aldina Džanko, prof.

cool 02.06.2016. (četvrtak)
Odbrana maturskih radova iz Geografije
Učionica IVa
8:30 Ahmić Sanid: “Klimatska i vegetacijska obilježja Bosne i Hercegovine”
9:00 Aljić Vedad: “ Muzeji svijeta i turizam”
9:30 Vatreš Samir: “Speleoturizam na području Bosne i Hercegovine”
Predsjednik: Alma Alibegović, prof.
Ispitivač: Sanela Sirćo, prof.

Odbrana maturskih radova iz Matematike
Učionica IVa
10:00 Tahirović Mahir: “Broj π”
10:30 Đino Ajdin: “Primjena kompleksnih brojeva u geometriji”
Predsjednik: Senada Aganović, prof.
Ispitivač: Muamer Aganović, prof.

Odbrana maturskih radova iz Informatike
Učionica IVa
12:00 Akif Suljić: “Obrada panoramske fotografije u 'Panoweaver 9'“
12:30 Tufekčić Muhamed: „Fraktali“
Predsjednik: Senada Aganović, prof.
Ispitivač: Muamer Aganović, prof.
Član: Aldina Džanko, prof.

Odbrana maturskih radova iz Engleskog jezika
Učionica IVa
11:00 Karahalilović Emin: „Razvoj heraldike u balkanskim zemljama“
Predsjednik: Mirnesa Kadić, prof.
Ispitivač: Osman Najetović, prof.
Član: Aldina Džanko, prof.

Odbrana maturskih radova iz Bosanskog, Hrvatskog, Srpskog jezika i književnosti naroda BiH
Učionica IVa
11:30 Hadžić Amina: “Starac i more”, alegorijski roman o čovjekovoj borbi sa samim sobom”
13:00 Husić Amina: ”Uvod u teoriju književnosti”
14:00 Kahrić Amina: “Motiv tvrđave u Selimovićevim romanima”
Predsjednik: Osman Najetović, prof.
Ispitivač: Mirnesa Kadić, prof.
Član: Aldina Džanko, prof.

Category: Obavijesti | Views: 608 | Added by: pbkljesevo | Date:  | Comments (0)

« 1 2