Home » 2016 » maj » 5 » Nisam Aerton Sena, ali mog'o bih da provozam
Nisam Aerton Sena, ali mog'o bih da provozam
Svaki dan nešto novo, zanimljivo i totalno drugačije za učenike internata „Perzijsko-bosanskog koledža sa internatom“ – jer misija, i na koncu iskrena želja, odgajatelja je da se ove prekrasne mladice upuste, svim srcem, u dobre stvari života, te da u svoju seharu spreme, kono ruho, tek najljepša iskustva.

Jedno sitno iznenađenje uresi srca zahvalnih učenika, jer ih njihni odgajatelji, kono nagradu za vas trud i zalaganje da budu bolji, nagradiše jednim izletom u Karting centar Sarajevo, gdje ih srdačni domaćini prijatno dočekaše i pokazaše im sve čari kartinga.

Nakon podjele u takmičarske grupe, započela je prava adrenalinska bomba. Miris oktana, sprženih guma, izgorena ulja i jakih, kono bubanj Manijački, otkucaja srca takmičara, uresi namjensku halu Karting centra Sarajevo.

I utrke su počele.

Nekoliko krugova za zagrijavanje, za upoznavanje bolida, uočavanja krivina, turiranja i oštrih pogleda ka protivnicima, tek su uvertira u pravu ludnicu na stazi.

Najbolja vremena su se smjenjivala.

Zaštitne gume su letjele na sve strane.

Škripa guma u driftu.

Promukli zvuk motora nagaženih do krajnje granice.

Sirovi adrenalin.

I, na koncu, zvanična statistika izbacila je najbolje. Jer, statistika ne kaže da su svi bili dobri, da su se svi hrabro upustili u ovu nevjerovatnu priču – statistika kaže ko je najbolje vrijeme ostvario...

U konkurenciji dječaka poredak je sljedeći:
1. Samir Masnopita (19.205)
2. Mahir Tahirović (19.228)
3. Samir Malanović (19.300)

U konkurenciji djevojčica poredak je sljedeći:
1. Ilhana Mušinbegović (24.313)
2. Ajla Salkanović (25.638)
3. Nejra Halilović (26.280)

Bijaše ovo još jedna nevjerovatna priča u predivnoj knjizi „Perzijsko-bosanskog koledža sa internatom“ ispisana rukom naših marljivih učenika i odgajatelja.

Bijaše ovo još jedna prekrasna odgojno-obrazovna aktivnost koja nas uresi mnogim lijepim i nadasve korisnim stvarima.

Jer, iako nismo Aerton Sena, mogli smo i mi malo da provozamo – i jesmo!!!

Admir Džanko

Views: 388 | Added by: pbkljesevo | Rating: 0.0/0