Home » 2016 » juni » 9 » Još jedna posve lijepa ramazanska priča
Još jedna posve lijepa ramazanska priča
U kraljevstvu „Perzijsko-bosanskog koledža sa internatom“, za mlade princeze i prinčeve, organizira se još jedna predivna, i posve neobična, aktivnost – iftar na Igmanu, planinskoj ljepotici.

U ovim vrelim junskim danima, kada je post pravo iskušenje, još jedna lijepa priča se ispisa na stranicama najbolje škole na svijetu – i ti blagoslovljeni iftarski trenuci provedeni na planinskoj ljepotici, u društvu sa neprevaziđenim Harunom ef. Hodžićem, uistinu su iznenadili naše mladice, našu budućnost.

A gdje drugdje da se ode?!

Gdje drugdje da se iftari, a da bude ovako prekrasno i upečatljivo?!

Na Igmanu, pored jedne od najljepših džamija na planeti, ratnoj igmanskoj džamiji, koju su Bošnjaci iz svoga srca pretočili u igmansku stvarnost, se rasprostru ramazanska sofra, i mnoštvo iftarskih blagodati.

A zašto baš Igman?!

„Jer mi Bošnjaci volimo Igman i Igman voli nas – u teškim vremenima, kada se nadvio crni oblak nad bošnjačkim narodom, kada su neprijatelji okupirali sve, kada su rušili sve što je bilo obilježje bošnjačkoga naroda, ova planina je primila naše ljude i pružila im utočište“, toplo je govorio Harun ef. Hodžić našim mladicama.

A nakon predivnog iftarskog druženja, nakon tih nezaboravnih trenutaka, još jedno iznenađenje za učenike „Perzijsko-bosanskog koledža sa internatom“ – gledanje u zvjezdano nebo teleskopom, u režiji, uvijek nadahnutog i posve inspiriativnog, profesora Adnana Tihića.

I tako, prekrasan iftarski tren spremljen u sehare sjećanja – u vidu još jedne posve lijepe ramazanske priče...

Admir Džanko

Category: Posjete i izleti | Views: 880 | Added by: pbkljesevo | Rating: 0.0/0