Home » Arhiva novosti

29.03.2018.godine je održana dova za pokrivanje tri djevojke
Zilha Spahic, Melika Nezirovac i Elma Husic

O najsretnija po vjeri i odgoju,
ne nakitom, ogrlicama i zlatom.

Već veličanjem Uzvišenog,
poput kiše, zore, svitanja i oblaka.

Tvojem lijepom osmijehu koji zrači ljubavlju i šalje poruku ljubavi drugima.
Tvoje zlato je vjera tvoja, ukras ti je moral, a imetak lijepo ophođenje.

Category: Dešavanja u školi | Views: 83 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

Sretan Dan državnosti Bosne i Hercegovine!

Fotografije "Znanjem gradi BiH" pogledajte na našoj fb stranici

Category: Posjete i izleti | Views: 188 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

Rođen je 8. augusta 1925. godine u Bosanskom Šamcu, u uglednoj begovskoj porodici koja je sprva živjela u Beogradu, ali se 1868. godine, kako hroničari kažu, „pod srpskim terorom“ morala odseliti na mirnije mjesto. Izbor je pao na Bosanski Šamac.

Sam početak života Alije Izetbegovića vezan je za dvije rijeke koje su se vidjele s prozora njegove rodne kuće – Bosnu i Savu. Ime ove prve ostat će kao usud njegovih zrelih godina, kada je sa svojom Strankom demokratske akcije (SDA) osvojio vlast i ušao u Predsjedništvo RBiH, nakon čega je uskoro počeo krvavi rat za stvarno osvajanje nezavisnosti i zadržavanje teritorijalnog integriteta. Naime, ako se u mladosti borio za islamske ideje, onda se za kraj Izetbegovićevog života može reći da je bio zaokupljen borbom za prava bošnjačkog naroda i domovinu Bosnu i Hercegovinu. I inače, cijeli život Alije Izetbegovića, od najranije mladosti pa sve do smrti, obilježen je borbom za ideje i ideale.

Kratku političku biografiju Alije Izetbegovića možete pročitati na sledećem linku:

Category: Dešavanja u školi | Views: 173 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

Uživanje u sunčanom danu na Bijambarama. Predivan izlet učenika i osoblja
Perzijsko-bosanskog koledža sa internatom. - 11.10.2017.

Category: Posjete i izleti | Views: 120 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

Danas je Svjetski dan učitelja

Svjetski dan učitelja obilježava se svake godine 5. oktobra. Ovim danom ukazuje se na to koliko je za razvoj društva bitan rad učitelja i nastavnika.

Category: Dešavanja u školi | Views: 92 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

Category: Posjete i izleti | Views: 76 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

BROJ MJESTA JE OGRANIČEN !

Category: Dešavanja u školi | Views: 929 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

U četvrtak 30.03.2017. godine, u divno proljetno jutro, ispunjeni ljubavlju prema našoj jedinoj domovini
Bosni i Hercegovini, krenuli smo posjetiti čarobni srednjevjekovni kraljevski grad Bobovac. Dolinom rijeke Bukovice,
kroz šumu podno visokih stijena, laganim koracima prođosmo Ljestvaču i šehitluke te ponosno dođosmo u grad Bobovac.
Grijani proljetnim suncem tamo gdje stolovaše bosanski kraljevi, tamo gdje se čuvaše kruna bosanska naučismo o sebi i još jače zagrlismo grudu rodnu svoju - Bosnu i Hercegovinu.

LINK DO GALERIJE

Category: Posjete i izleti | Views: 920 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

Brzi i žestoki...

LINK DO GALERIJE

Category: Posjete i izleti | Views: 298 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

Ovi mirisnu pupoljci pokrivanjem dobivaju još više na važnosti, jer osim što će sačuvati sve svoje ljepote, one će mahramu nositi časno i ponosno, jer mahrama je blagodat, a ne okov, mahrama je jedna stepenica ka Džennetu, ona je štit svake muslimanke.
'' Gospodaru naš, ne dopusti srcima našim da skrenu, kada si nam već na Pravi put ukazao, i daruj nam Svoju milost; Ti si, uistinu, Onaj koji mnogo daruje! '' (Ali Imran, 8.)

LINK DO GALERIJE

Category: Dešavanja u školi | Views: 372 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

« 1 2 3 4 ... 7 8 »