Home » 2016 » maj » 26
Svaki metak svoju metu ima!

Najveća je nagrada, u plemenitom pozivu odgoja i obrazovanja, vidjeti svoje milo čedo, svoga učenika, svoju mladicu nejaku, kako, iz dana u dan, jača i izrasta.

Veliku pažnju, ponaosob svakom učeniku, posvećuju upravo odgajatelji „Perzijsko-bosanskog koledža sa internatom“ koji, pod budnim okom, i virtuoznom mišlju, profesora Nijaza Trake, predivne stvari, kono ruho, spremaju u sehare učenika.

I još jedna prekrasna noć urešena zvijezdama što djeca se zovu.

I naši mili gosti, predvođeni uvaženim Abdurahmanom ef. Zukanom.

I još jedno druženje sa gospodinom Nijazom Šahinovićem u prekrasnom ambijentu Streljačkog kluba „Visoko“.

A, na početku, bijahu im drhtave ruke, ali srca smirena i sretna!

No, pucanj po pucanj – meta sve veća bijaše!

A svaki metak precizniji!

I nakon predivnog vremena provedenog u Streljačkom klubu „Visoko“, i zahvale domaćinima na, ko zna koji put, sjajnom prijemu, odabrana delegacija uputi se ka gnijezdu odgoja i obrazovanja, ka posljednjem utvrđenju istinskih vrijednosti i ulaganja u omladinu – ka „Perzijsko-bosanskom koledžu sa internatom“.

Lagana šetnja.

Prekrasno druženje sa učenicima internata.

I posve lagana, a nadasve, večera.

I prekrasni zajednički smiraj duše, urešen ikametom milog bisera Bilala Zukana.

I mnogo riječi lijepih!

I još više trenutaka prekrasnih.

Uzvišeni Gospodaru, hvala Ti na neizmjernim blagodatima Tvojim!

A, neki će se i nabildani kućama vratiti!

I izboksani!

Kamo sreće da je više ovakvih, iskrenih, druženja omladine.

Kamo sreće da svi rade na afirmaciji istinskih životnih vrijednosti.

Kamo sreće da svi uživamo u životu, sa dragim ljudima, uvijek i iznova nešto novo pripremajući za djecu, baš kono radi i uvažena Mubina Čeliković-Kobilica – hanuma koja je sebebom mnogih prekrasnih stvari.

Kamo sreće da, iz dana u dan, izrastamo!

I 'pucamo' ka višem – ka boljem!

Jer, uistinu, svaki metak svoju metu ima!

Svaki pucanj je hitac bliži uspjehu!

A meta „Perzijsko-bosanskog koledža sa internatom“ su sretna i zadovoljna djeca!

Admir Džanko
Category: Posjete i izleti | Views: 671 | Added by: pbkljesevo | Date:  | Comments (0)