Home » 2016 » maj » 10
Život, uistinu, ispisuje najljepše priče.

A glavni junaci ovogodišnje predivne priče „Perzijsko-bosanskog koledža sa internatom“ su naši dragi maturanti, koji polahko, ali sigurno, isplovljavaju na pučinu života – iz sigurne srednjoškolske luke.

Onako mladi.

Snažni.

Pametni.

Obrazovani.

Odgojeni.

Spremni za akciju.

I bolje sutra.

Spremni na promjene.

I život kakav žele.

Jer oni su kreatori, oni su virtuozi, oni su oni koji znaju kako je lijepo biti učenik najbolje škole na svijetu.

A, bilo je, zaista, prelijepo.

I predivno.

I fenomenalno.

I svaki tren na svoj način drugačiji i prekrasan bijaše.

I mnogo blistavih trenutaka, i pokoji suzan, kao ruho bijaše spremljen.

I bijaše nebrojeno mnogo iskrenih osmijeha, istinskih prijatelja, ali i sitnih nesuglasica, dignutih noseva – jer sve je to, zapravo, život.

I bijaše, uistinu, neponovljivo.

Bijaše to samo njihov život – život koji maturanti proživješe punim plućima, čvrsto se držeći za jarbol „Perzijsko-bosanskog koledža sa internatom“.

Jer, kada si sa porodicom, sa onima do kojih ti je stalo, ništa ti nije teško.

I, stoga, kono spomen na sve lijepo što bijaše, što i dalje traje, maturanti organiziraše, samo za sebe, posljednji srednjoškolski izlet – na izletišta Konđilo.

Da se još koji tren nagledaju jedni drugih, da još koji tren riječ više prelome, da zauvijek u srca se jedni drugima urežu.

Jer, ovakve djece, ovakvih insana, ovakvih ljudina, teško da još gdjegod ima.

I na tome im jedno veliko hvala!

Hvala za sve!

I neka se zna - samo je jedan „Perzijsko-bosanski koledž sa internatom“ sa svojim milim maturantima, koji iskoristiše još koji tren sreće, prije nego lađa života dalje kreće...

Admir Džanko

Category: Posjete i izleti | Views: 476 | Added by: pbkljesevo | Date:  | Comments (0)