NASTAVNI PLANOVI I PROGRAMI PO RAZREDIMA
 SPISAK SEKCIJA
Nastavni proces u Perzijsko-bosanskom koledžu se odvija po Nastavnom planu i programu (NPP) propisanom od strane Ministarstva za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo. Osim realizacije redovne nastave u okviru Koledža se realizira i niz vannastavnih aktivnosti (VNA).
Pored predmeta iz redovnog nastavnog plana i programa, učenici imaju mogućnost pohađati neke od velikog broja sekcija. Sekcije su razvrstane u sljedeće grupe: kulturno-umjetničke, znanstveno-tehničke i sportske.

Spisak predmeta po razredima
 O školi PRVI RAZRED DRUGI RAZRED
 
  1. Bosanski/hrvatski/srpski jezik i književnost
  2. Perzijski jezik
  3. Engleski jezik
  4. Historija/Povijest
  5. Geografija/Zemljopis
  6. Matematika
  7. Fizika
  8. Hemija/Kemija
  9. Biologija
  10. Informatika
  11. Likovna kultura
  12. Sport
  13. Vjeronauka
  1. Bosanski/hrvatski/srpski jezik i književnost
  2. Perzijski jezik
  3. Engleski jezik
  4. Historija/Povijest
  5. Geografija/Zemljopis
  6. Matematika
  7. Fizika
  8. Hemija/Kemija
  9. Biologija
  10. Informatika
  11. Muzička kultura
  12. Sport
  13. Vjeronauka
  JEZIČKO IZBORNO PODRUČJE  
  TREĆI RAZRED ČETVRTI RAZRED
 
  1. Bosanski/hrvatski/srpski jezik i književnost
  2. Perzijski jezik
  3. Engleski jezik
  4. Arapski jezik
  5. Latinski jezik
  6. Sociologija
  7. Psihologija
  8. Obrazovanje za demokratiju i ljudska prava
  9. Matematika
  10. Sport
  11. Vjeronauka
  1. Bosanski/hrvatski/srpski jezik i književnost
  2. Perzijski jezik
  3. Engleski jezik
  4. Arapski jezik
  5. Latinski jezik
  6. Historija/Povijest
  7. Filozofija sa logikom
  8. Matematika
  9. Sport
  10. Vjeronauka
  DRUŠTVENO IZBORNO PODRUČJE  
  TREĆI RAZRED ČETVRTI RAZRED
 
  1. Bosanski/hrvatski/srpski jezik i književnost
  2. Perzijski jezik
  3. Engleski jezik
  4. Latinski jezik
  5. Historija/Povijest
  6. Geografija/Zemljopis
  7. Sociologija
  8. Psihologija
  9. Obrazovanje za demokratiju i ljudska prava
  10. Matematika
  11. Sport
  12. Vjeronauka
  1. Bosanski/hrvatski/srpski jezik i književnost
  2. Perzijski jezik
  3. Engleski jezik
  4. Latinski jezik
  5. Historija/Povijest
  6. Geografija/Zemljopis
  7. Sociologija
  8. Filozofija sa logikom
  9. Matematika
  10. Sport
  11. Vjeronauka
  PRIRODNO IZBORNO PODRUČJE  
  TREĆI RAZRED ČETVRTI RAZRED
 
  1. Bosanski/hrvatski/srpski jezik i književnost
  2. Perzijski jezik
  3. Engleski jezik
  4. Latinski jezik
  5. Sociologija
  6. Psihologija
  7. Obrazovanje za demokratiju i ljudska prava
  8. Matematika
  9. Fizika
  10. Hemija/Kemija
  11. Biologija
  12. Sport
  13. Vjeronauka
  1. Bosanski/hrvatski/srpski jezik i književnost
  2. Perzijski jezik
  3. Engleski jezik
  4. Latinski jezik
  5. Sociologija
  6. Filozofija sa logikom
  7. Matematika
  8. Fizika
  9. Hemija/Kemija
  10. Biologija
  11. Sport
  12. Vjeronauka
  MATEMATIČKO-INFORMATIČKO IZBORNO PODRUČJE  
  TREĆI RAZRED ČETVRTI RAZRED
 
  1. Bosanski/hrvatski/srpski jezik i književnost
  2. Perzijski jezik
  3. Engleski jezik
  4. Latinski jezik
  5. Sociologija
  6. Psihologija
  7. Obrazovanje za demokratiju i ljudska prava
  8. Matematika
  9. Fizika
  10. Informatika
  11. Sport
  12. Vjeronauka
  1. Bosanski/hrvatski/srpski jezik i književnost
  2. Perzijski jezik
  3. Engleski jezik
  4. Latinski jezik
  5. Filozofija sa logikom
  6. Matematika
  7. Fizika
  8. Informatika
  9. Nacrtna geometrija
  10. Sport
  11. Vjeronauka
  PEDAGOŠKO-PSIHOLOŠKO IZBORNO PODRUČJE  
  TREĆI RAZRED ČETVRTI RAZRED
 
  1. Bosanski/hrvatski/srpski jezik i književnost
  2. Perzijski jezik
  3. Engleski jezik
  4. Latinski jezik
  5. Sociologija
  6. Psihologija
  7. Pedagogija
  8. Obrazovanje za demokratiju i ljudska prava
  9. Matematika
  10. Muzička kultura
  11. Likovna kultura
  12. Sport
  13. Vjeronauka
  1. Bosanski/hrvatski/srpski jezik i književnost
  2. Perzijski jezik
  3. Engleski jezik
  4. Latinski jezik
  5. Psihologija
  6. Pedagogija
  7. Filozofija sa logikom
  8. Matematika
  9. Muzička kultura
  10. Likovna kultura
  11. Sport
  12. Vjeronauka
  SMJER ZA INFORMACIONE TEHNOLOGIJE  
  STUČNI PREDMETI  

1. Programiranje

2. Baze podataka 

3. Matematske osnove računarskih nauka

4. Napredna primijenjena informatika

5. Web programiranje

6. Softver inženjering

7. Razvoj mobilnih aplikacija