UPIS

Predemet: Upis u 1. razred srednje škole – informacija

Poštovani,

na osnovu Odluke Ministarstva za odgoj i obrazovanje Kantona Sarajevo, utvrđena su dva roka za upis učenika u prvi razred srednje škole kao i termin polaganja eksterne mature u Kantonu Sarajevo:

• Polaganje eksterne mature: 16. i 17. juni;
  • Prvi konkursni rok: od 21. juna do 28. juna;
  • Drugi konkursni rok: od 30. juna do 4. jula 2022. godine.

Kataloge pitanja za ektermu maturu možete preuzeti ispod.

Upis u srednju školu u školskoj 2022/2023. godini vršit će se putem online sistema kojem će kandidati pristupati preko web stranice https://upis.emis.edu.ba.

Kandidati će se prijavljivati na online sistem putem oID-a koji predstavlja šifru učenika/kandidata. Putem oID-a učenik kreira svoj korisnički nalog te vrši provjeru podataka i sam upis u školu.

Kandidati koji dolaze izvan Kantona Sarajevo, potrebno je da dostave dokumentaciju za unos podataka u EMIS informacioni sistem prije same procedure konkurisanja, a najkasnije do 13.6.2022. godine.

Potrebna dokumentacija:

• Izvod iz matične knjige rođenih – ovjerena kopija,
  • Uvjrenje o uspjehu učenika u VI, VII i VIII razredu – originalna dokumenta,
  • Svjedodžbu o završenoj osnovnoj školi – orginalna dokumenta,
  • Druga dokumenta relevantna za utvrđivanje broja bodova.

S poštovanjem.