1. mart, Dan nezavisnosti Bosne i Hercegovine

Dešavanja u školi

Dan nezavisnosti Bosne i HercegovineGrađani Bosne i Hercegovine 1. marta obilježavaju Dan nezavisnosti naše domovine. Učenici “Perzijsko-bosanskog koledža sa internatom” i OŠ “Đulistan” kao i svake godine do sad ponijeli su zastave Bosne i Hercegovine kako bi obilježili Dan nezavisnosti naše domovine. Taj dan počinjemo sa polaganjem najljepšeg cvijeća na mezar prvog predsjednika Bosne i Hercegovine, rahmetli Alije Izetbegovića. Učimo Fatihu našim šehidima jer upravo zbog njih naša država je danas nezavisna, a naš put slobodan. Uz saradnju Muzeja Alije Izetbegovića imali smo priliku poslušati historijski čas o Danu nezavisnosti Bosne i Hercegovine prof. Taiba Džemidžića. Mirnom šetnjom kroz Sarajevo naši učenici su poslali poruku koliko je važno na dostojanstven način obilježiti ovaj dan. Nekada davno je sve počelo a danas proslavljamo uz boje naše zastave. Učimo naše učenike da vole svoju domovinu, hrabru i nezavisnu, punog srca. Domovino, sretan ti Dan nezavisnosti!!!

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *