NA AHIRET PRESELIO NAŠ DRAGI PROFESOR MR. FUAD DEDIĆ

إنا لله وإنا إليه راجعون

Svi smo mi Allahovi i Njemu se vraćamo.

S velikom tugom primili smo vijest da je na bolji svijet iznenada preselio naš dugogodišnji profesor i direktor mr. Fuad Dedić.

Dugi niz godina je radio kao profesor informatike u Perzijsko-bosanskom koledžu sa internatom, zatim kao profesor matematike i informatike u OŠ “Đulistan” koja djeluje u sklopu  Kampusa Perzijsko-bosanskog koledža u Ilijašu te u istoj obnašao i funkciju direktora.

Za njega su se mogle čuti samo riječi hvale. Rado će ga se sjećati svi učenici kojima je predavao, sve  kolege sa kojima je dijelio zbornicu kao nekog ko je bio verdog i nasmijanog duha, kao velikog stručnjaka, zatim nekog ko je bio veoma uporan i staložen i uvijek spreman pomoći.

Čast je bilo poznavati ga, insana u punom značenju riječi!

Molimo Uzvišenog da našeg Fuada nagradi dženneti firdewsom, a porodici podari sabur u ovim teškim trenucima.

إِنَّ اللّهَ مَعَ الصَّابِرِينَ