Drugi termin PRIJEMNOG STIPENDIJSKOG ISPITA

Poštovani,

Zahvaljujemo Vam se na dosadašnjoj saradnji te Vas obavještavamo da „Perzijsko-bosanski koledž sa internatom“ nudi besplatne pogodnosti – stipendije u 100% iznosu troškova učenicima koji upisuju prvi razred srednje škole.

Ponuda se odnosi na posebno nadarene učenike, odlične i vrlo dobre učenike.

Također, prenosimo Vam informaciju da je Vlada Kantona Sarajevo donijela Odluku o kriterijima za prijem učenika u prvi razred srednjih škola u Kantonu Sarajevo.

Značajna novina su dodatni uslovi za upis u privatne škole – gmnazije.

Perzijsko-bosanski koledž sa internatom je organizirao 18. i 19. maja Prijemni stipendijski ispit na kojem je, pored stipendije, bilo moguće osvojiti i 7 bodova koji će biti dodati na ostale bodove dobivene prema samim kriterijima za prijem učenika.

Učenici koji nisu pristupili prvom stipendijskom prijemnom ispitu, imaju mogućnost da se prijave za drugi termin polaganja prijemnog stipendijskog ispita. Prijave za polaganje poslati najkasnije do 4.6.2021. putem formulara koji možete pronaći na www.pbk.edu.ba. Datum polaganja će biti naknadno utvrđen nakon pristizanja prijava.

Unaprijed vam se zahvaljujemo na povjerenju.

S poštovanjem.