REZULTATI TAKMIČENJA POVODOM MUBAREK MJESECA RAMAZANA 2021

„Perzijsko-bosanski koledž sa internatom“ svake godine na poseban način obilježava mubarek mjesec ramazan: organizovanjem iftara, prigodnim predavanjima, učenjem mukabele, takmičenjima iz različitih oblasti,  te drugim aktivnostima.

Ove godine su te aktivnosti proširene objavljivanjem javnog konkursa i takmičenjem za učenike osnovnih škola iz likovnih i literarnih radova na zadate teme, a u povodu mjeseca ramazana. Na taj način su se učenici uključili u realizaciju tih aktivnosti i doprinijeli širenju univerzalnih vrijednosti, slali poruke mira i saosjećanja s drugim vjernicima. Ukupno je pristiglo 83 rada.

Takmičenje učenika u izradi likovnih radova održano je na teme:

1. Iftarska sofra;

2.Miris ramazana.

Komisija je donijela sljedeću odluku:

1.      mjesto – Lamija Perviz, OŠ „Behaudin Selmanović“

2.      mjesto – Nejra Olovčić, OŠ „Malta“

3.      mjesto – Lejla Hadžiahmetović, OŠ „Mula Mustafa Bašeskija“

Posebno priznanje zaslužile su učenice: Armina Feukić i Amina Mehanović iz Tuzle, te Zerina Zukić iz Visokog.

Takmičenje učenika u pisanju literarnih radova održano je na teme:

1.Moj prvi ramazan;

2.Ramazan u Bosni.

Komisija je donijela sljedeću odluku:

1.      mjesto – Sara Razić, OŠ Brčanska Malta“

2.      mjesto – Melina Durmo, OŠ Stari Ilijaš

3.      mjesto – Edina Bejtić, OŠ „Kiseljak 1“

Pored ostalih nagrada, posebno ističemo i stipendije za školovanje u „Perzijsko-bosanskom koledžu sa inetrnatom“.

Zahvaljujemo se svim učesnicima u ovom takmičenju, zaista je bilo divno vidjeti i pročitati sve te pristigle radove.

Nadamo se da će se odazvati i u sljedećim konkursima.

Svim muslimanima želimo Bajram mubarek olsun!