KONKURS ZA IZRADU LIKOVNIH I LITERARNIH RADOVA “RAMAZAN 2021”

Poštovani,

Privatna ustanova „Perzijsko-bosanski koledž sa internatom“ u Lješevu-Ilijaš osnovana je 1999. godine upisom u Registar srednjih škola koji vodi Ministarstvo za odgoj i obrazovanje KS.

U „Perzijsko-bosanskom koledžu sa internatom“ nastava se odvija u skladu sa Nastavnim planom i programom za gimnazije Kantona Sarajevo. Koledž je nastao kao rezultat ljubavi i želje, ali i potrebe za stvaranjem zdrave odgojno-obrazovne sredine u kojoj se posebna pažnja poklanja izgradnji jake moralne i intelektualne ličnosti. Zbog toga su sve naše aktivnosti usmjerene u ovom pravcu.

„Perzijsko-bosanski koledž sa internatom“ svake godine na poseban način obilježava mubarek mjesec ramazan. Organizovanjem iftara, prigodnim predavanjima te drugim aktivnostima dajemo svoj doprinos obilježavanju ovog mubarek mjeseca.

Perzijsko-bosanski koledž sa internatom“ planira ove godine organizirati takmičenje za učenike osnovnih škola iz likovnih i literarnih radova na zadate teme, a u povodu mjeseca ramazana.

Čast nam je pozvati sve učenike osnovnih škola u domovini i dijaspori da uzmu učešće u ovom takmičenju nakon objavljivanja javnog konkursa te na taj način doprinesu širenju univerzalnih vrijednosti, poruke mira i saosjećanja.

Za najbolje radove, obezbijeđene su vrijedne nagrade.

S poštovanjem,

PROPOZICIJE  TAKMIČENJA  „RAMAZAN 2021“

„Perzijsko-bosanski koledž sa internatom“  organizira takmičenje za učenike osnovnih škola Bosne i Hercegovine i dijaspore, a povodom mubarek mjeseca ramazana.

Zbog trenutne situacije izazvane virusom COVID-19, organizacioni odbor ove godine je odlučio da organizira takmičenje učenika osnovnih škola u Bosni i Hercegovini i dijaspori iz likovnih i literarnih radova na zadate teme.

Ovim putem Vas obavještavamo o propozicijama takmičenja:

Takmičenje za učenike osnovnih škola u Bosni i Hercegovini i dijaspori iz likovnih i literarnih radova na zadate teme, ima sljedeće  propozicije:

• Takmičenje učenika u izradi likovnih radova  bit će održano  na teme:
  • Iftarska sofra;
  • Miris ramazana.
  • Takmičenje učenika u pisanju literarnih radova  bit će održano  na teme:
  • Moj prvi ramazan;
  • Ramazan u Bosni.
  • Takmičiti se  mogu učenici koji pošalju svoje radove na adresu škole, „Perzijsko-bosanski koledž sa internatom“, Lješevo bb, 71387 Podlugovi – Ilijaš,  najdalje do 04.05.2021. g.
  • Učenici iz dijaspore mogu slati skenirane radove na mail škole: pbkilijas@gmail.com, uz obavezu slanja originalnih radova poštom.
  • Uz radove potrebno je dostaviti slijedeće informacije: ime i prezime, razred, adresa, telefon – kontakt.
  • Literarni radovi mogu sadržavati maksimalno 2500 karaktera otkucanog teksta.
  • Likovni radovi se rade u slobodnoj tehnici na formatu A3.
  • Radove pregleda i boduje tročlana komisija sastavljena od stručnih profesora za svaki nastavni predmet.
  • Proglašenje rezultata takmičenja će se održati 11.05.2021. g., kao i dodjela nagrada.
  • Za osvojeno prvo, drugo i treće mjesto u obje kategorije obezbjeđene su vrijedne nagrade i priznanja.
  • Za pobjednike obezbijeđene su i stipendije za besplatno školovanje u „Perzijsko-bosanskom koledžu sa internatom“.

Dodatne informacije možete dobiti od kontakt osobe na mobilni telefon broj: +387 61 553 955 (viber/whatsApp/telegram)