UPIS u 1. razred 2021/2022.

Dragi učenici i roditelji,

obavještavarno Vas da je Vlada Kantona  Sarajevo na prijedlog Ministarstva  za odgoj i obrazovanje Kantona Sarajevo 11.03.2021. godine donijela Zaključak da se  u  školskoj  2020/2021.  godini neće  provoditi eksterna procjena znanja učenika  završnih razreda osnovnih škola u Kantonu Sarajevo.

U školskoj 2021/2022. godini ekvivalent bodova eksterne mature utvrđuje se na sljedeći način:

za svaki nastavni predmet pojedinačno iz kojeg se polaže eksterna matura:

1. Bosanski jezik i književnost, Hrvatski jezik i književnost i Srpski jezik i književnost,
  2. Matematika i
  3. prvi strani jezik

izvršit će se zbrajanje zaključnih ocjena u posljednje 4 godine školovanja (6., 7., 8. i 9. razred) te dobijeni zbir podijeliti sa brojem 2.

Bodovanje učenika vršit će se automatski kroz EMIS sistem na osnovu uspjeha učenika

(6., 7., 8. i 9. razred) kao broj bodova za eksternu maturu.

Učenici koji se prijavljuju iz drugih kantona, također će se na isti način bodovati kroz EMIS sistem, po istom modelu kao i u prethodnim školskim godinama.