PROPOZICIJE TAKMIČENJA „ZNANJEM GRADI BIH“ ZA 2020. GODINU

Perzijsko-bosanski koledž sa internatom  tradicionalno organizira takmičenje za učenike završnih razreda osnovnih škola Bosne i Hercegovine iz predmeta Bosanski jezik i književnost i Matematika, a povodom Dana državnosti Bosne i Hercegovine.

Zbog trenutne situacije izazvane virusom COVID-19, organizacioni odbor Manifestacije ove godine je odlučio da šesnaesto po redu takmičenje Znanjem gradi Bosnu i Hercegovinu organizira samo iz likovnih i literarnih radova na zadate teme.

Ovim putem Vas obavještavamo o propozicijama takmičenja:

Takmičenje za učenike osnovnih i srednjih škola u Bosni i Hercegovini i dijaspori iz likovnih i literarnih radova na zadate teme, ima sljedeće  propozicije:

• Takmičenje učenika osnovnih škola u izradi likovnih i literarnih radova  bit će održano  na teme:
  • Domovino, tebi na dar!
  • „Ne bih znao šta je ljubav da nisam osjetio šta je čežnja.“ Dželaluddin Rumi
  • „Šta sam ja bez domovine?“ Katarina Kosača Kotromanić
  • Takmičenje učenika srednjih škola u izradi likovnih i literarnih radova  bit će održano  na teme:
  • Domovino, tebi na dar!
  • „Ništa nemam osim uvjerenja da sam častan, ako i to izgubim, bit ću ruševina.” Meša Selimović
  • „Gubitak identiteta plaća se ropstvom i poniženjem!” Alija Izetbegović
  • Takmičiti se  mogu učenici koji pošalju svoje radove na adresu škole, Perzijsko-bosanski koledž sa internatom, Lješevo bb, 71387 Podlugovi – Ilijaš,  najdalje do 13.11.2020. g.
  • Učenici iz dijaspore mogu slati skenirane radove na mail škole: pbkilijas@gmail.com, uz obavezu slanja originalnih radova poštom.
  • Uz radove potrebno je dostaviti slijedeće informacije: ime i prezime, razred, adresa, telefon – kontakt.
  • Literarni radovi mogu sadržavati maksimalno 2500 karaktera otkucanog teksta.
  • Likovni radovi se rade u slobodnoj tehnici na formatu A3.
  • Radove pregleda i boduje tročlana komisija sastavljena od stručnih profesora za svaki nastavni predmet.
  • Proglašenje rezultata takmičenja će se održati 24.11.2020., kao i dodjela nagrada.
  • Za osvojeno prvo, drugo i treće mjesto u svim kategorijama obezbjeđene su vrijedne novčane nagrade i priznanja.
  • Za pobjednike obezbijeđene su i stipendije za besplatno školovanje u Perzijsko-bosanskom koledžu sa internatom.

Dodatne informacije možete dobiti od kontakt osobe na mobilni telefon broj: +387 61 553 955 (viber/whatsApp/telegram)