DOMOVINA U SRCU!

Zahvaljujući saradnji i podršći Općine Ilijaš, te uvaženog načelnika Akifa Fazlića, a povodom obilježavanja 19. oktobra, godišnjice smrti prvog predsjednika Republike Bosne i Hercegovine, učenici Perzijsko-bosanskog koledža sa internatom, uključujući i OŠ “Đulistan”, te PU “Behar imali su terensku nastavu u Sarajevu.

U okviru terenske nastave, učenici su posjetili, Tunel spasa, gdje je učenicima historijski čas održao efendija Harun Hodžić, imam ratne džamije na Igmanu. Potom su učenici posjetili JU Muzej “Alija Izetbegović” te položili cvijeća na mezar prvog predsjednika r. Alije Izetbegovića.

Probudimo našu svijest i uvijek čuvajmo u podsvijesti riječi našeg predsjednika:

„Stoga, podignimo visoko naše zastave, odbacimo strah i sumnje, umjesto toga radimo vrijedno i kako najbolje znamo, svijesni da naš život i naša smrt, pa i naša sudbina nisu u njihovim, nego Božijim rukama. U toj vjeri je naša sloboda, naša snaga i, ako Bog da, naša pobjeda.” (obraćanje 1996.)

Više na linku: